עימות במשטרה

עימות משטרתי הנו חלק מהליך חקירה , חשיבות ועוצמה רבה לעימות במארג הראיות בתיק , רבים גורסים שזהו מכת הפטיש האחרונה במסמר לכן חשיבותו גדולה .

תחילה אמליץ על הגעה לייעוץ לפני ביצוע ההליך עצמו אצל עורך דין פלילי – במידה ועצור דרוש פגישה עם עורך דין פלילי טרם ביצוע העימות .

העימות יתחיל בהסכמת הצדדים לבצע אותו , אולם חוסר הסכמה לא יהפוך את העימות ללא כשיר –  ניתן ל"הכשיר את השרץ" , ההסכמה ניתנת בחתימה על טופס בנוי מבעוד מועד בו רשומים פרטי המתעמתים והחשד עליו עומד העימות להיות .

העימות מבוסס על שני מתעמתים מול חוקר , הניסיון מוכיח כי יותר מחוקר אחד מבצע את העימות לאמור – החוקר הטוב ,החוקר הרע, המצלמה המתעדת את העימות מרגע הכניסה ועד סיומו – כאן המקום לציין אזהרה קטנה תרגילי חקירה מבוצעים במהלך העימות כמו להשאיר את הנחקרים לבדם בעוד שהכול מוסרט ומוקלט ולהמתין למוצא פיהם ו/או תנועותיהם  .

חתמתם התחלתם {ההתחלה בפועל רגע הכניסה לחדר החקירות} , העימות יפורש כולל תנועות הגוף שלכם  לכן שבו ישיבה מלאה בכיסא לא לשלב רגליים היו קשובים לשאלות  זכרו את אשר אמרתם בעדויות הקודמות ודאגו לחזור על אמירות אלו מול המתעמת/ת מולכם שאתם מביטים אליו זה האמת שלכם וניתן לחזור ללא הפסקה על אותן אמירות דע/י לעמוד על האמת שדברת !!! , נסו לא לצעוק ו/או לצאת מהכלים דברו ברור בטון רגיל .

מתעמת/ת יכול להעיר הערות כגון – " אני מבקש לרשום / להקליד מה שנאמר " , " הוא מאיים עלי עם הידיים " הדברים גם שלא ירשמו יוקלטו ויהוו לאחר מכן לעורך דין פלילי כלים לנגח את הנעשה ולהוריד את המשקל הראייתי של העימות .

נקודות חשובות

  • הקשב/י לשאלות החוקר/ת
  • אמור מה שכבר ענית בחקירות הקודמות – "אמת דברתי"
  • שאל/י את המתעמת/ת מולך שאלות
  • העימות מוקלט ומוסרט
  • זהירות מתרגילים (להשאיר לבד את המתעמתים)

הכי חשוב – צור קשר עם עורך דין פלילי לקבלת ייעוץ טרם העימות .